Slovenský pútnik v Ríme

Informácie pre Slovákov, ktorí prichádzajú na púť do Večného Mesta

Pápežské kolégium sv. Cyrila a Metoda v Ríme nie je kapacitne disponované na poskytovanie ubytovania pútnikom. Na tejto stránke vám preto ponúkame odkazy, ktoré vedú k ponukám ubytovania v inštitútoch zasväteného života v Ríme. Cena za ubytovanie je v kláštoroch nižšia, než v hoteloch. Treba však pamätať na to, že Rím je veľkomesto bohaté na turistický ruch, a tomu zodpovedajú aj poplatky za nocľah a poskytované služby. Aj kláštory čelia vysokým nákladom, a preto hľadať solídne ubytovanie v centre za menej ako 30 euro na noc, je v podstate nereálne. Ďalej od centra existujú aj lacnejšie ponuky: kto však cestuje do Ríma na dva-tri dni, mal by si premyslieť, či sa mu oplatí tráviť čas v dopravných prostriedkoch: prejsť napríklad 15 km z okraja mesta do centra môže niekedy znamenať aj dve hodiny cestovania.

Portály na vyhľadávanie ubytovania v Ríme

Nasledujúce odkazy vedú k webovým službám, ktoré poskytujú možnosť objednať si ubytovanie cez internet - tak v kláštoroch ako aj v bežných hoteloch. Možností je, samozrejme, omnoho viac: stačí použiť internetový vyhľadávač a nájdete množstvo ďalších tipov a poukazov na hotely a hostely. Tieto odkazy sú len výberom spomedzi veľkého množstva iných alternatív.

Kláštorné domy a súkromné apartmány

Kto by mal záujem o priamy kontakt, ďalšie odkazy vedú do niekoľkých hotelov a kláštorných domov, ktoré v Ríme tradične poskytujú ubytovanie. Prvé štyri dávajú možnosť dohovoriť sa aj bez znalosti cudzej reči - Česi aj Poliaci sú ústretoví a bez ťažkostí sa s nimi dá dohodnúť. V ostatných prípadoch sa so základnou znalosťou taliančiny alebo angličtiny nemusíte báť zatelefonovať alebo napísať email a informovať sa o možnostiach ubytovania. Pri niektorých kláštoroch treba pamätať na to, že majú svoj denný a nočný režim: môžu napríklad vyžadovať, aby sa hostia vrátili do 23.00 hodiny večer, inak bude kláštorná brána zatvorená (kľúč neposkytujú). Na tieto podmienky treba dať pozor, aby ste sa vyhli zbytočným nepríjemnostiam.

Velehrad

Casa Simpatia

Dom Polski

Sursum Corda

Maria alle Fornaci

Santa Teresa

Giuliana Falconieri

Villa Fatima

Villa Maria

Casa Tabor

Don Calabria

Casa Tra Noi

Croce del Libano

Domus Nascimbeni

Casa Santo Spirito

Casa Fatima

Preziosissimo Sangue

Ravasco

Fraterna Domus

Divino Amore

Madri Pie

Villa Monte Mario

Bonus Pastor

Mater Ecclesiae

San Giuseppe

Emilia de Vialar

Nostra Signora

San Gabrielle

Domus Mariae

Domus Pacis

Gerini

Salesianum

Camping Village

Ďalšie ponuky ubytovania pre pútnikov

Tu si ešte môžte kliknúť na zoznamy pútnických domov, ktoré odporúčajú iné webové stránky pre nemecky, anglicky a taliansky hovoriacich pútnikov (ubytovanie však, samozrejme, tieto hotely poskytujú hocikomu, bez ohľadu na reč alebo krajinu pôvodu). Kto by mal záujem, môže si stiahnuť aj dokument s ubytovaniami rozdelenými podľa rímskych okresov: accoglienza.pdf